Kam se vydat z penzionu v Českých Budějovicích

Podnikání

Zakladatelé města České Budějovice mistrně využili soutoku Vltavy a Malše, aby měli dobře dostupný zdroj vody a zároveň dostatek úrodné půdy v okolí. Jak se město rozrůstalo, vznikala i další menší sídla a dnes při pohledu na mapu zjistíme, v jak fantasticky výhodné poloze jihočeská metropole leží. Z toho lze samozřejmě čerpat i v případě vhodně situovaného ubytování pro víkendové či celotýdenní pobyty, s cílem užít si dosyta krás tamní přírody a obdivovat historické pamětihodnosti.

náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Můžete se doslova vydat jakýmkoli směrem z centra města a máte jistotu, že se nebudete nudit. Pokaždé na vás čeká to, co je často přezdíváno klenotem České republiky. Tento region patří k nejnavštěvovanějším v celé Evropě, je turisticky nesmírně atraktivní oblastí pro obyvatele naší země i pro cizince. A kam se můžete vydat z penzionu v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa, na okraji městského parku Stromovka?

městský park v Českých Budějovicích

Český Krumlov a horní Vltava – tato místa byste si neměli nechat ujít, a to nejlépe na kole po některé z cyklotras nebo splouvat řeku, jak to dělají stovky vodáků v letní sezóně. K těm nejzajímavějším místům patří Zlatá Koruna, Třísov, Dívčí Kámen, hrad Rožmberk nad Vltavou a kromě Českého Krumlova i klášter Vyšší Brod.

Třeboň – až si prohlédnete českobudějovické centrum a zatoužíte se vydat někam dál, můžete zamířit i východním směrem k vyhlášené rybníkářské oblasti. A pokud vám můžeme poradit, vydejte se sem za slunečného počasí, které umocňuje zážitek odleskem slunce na hladině rybníků.

Noví Hrady – Novohradské hory, hrad Nové Hrady a Terezino údolí s umělým vodopádem také patří k vyhledávaným cílům zejména pro rekreační cyklistiku.

Hluboká nad Vltavou – novogotický skvost obdivují mnozí s velkým zaujetím, je to jedna z nejkrásnějších staveb světa a je s podivem, že tu stále stojí v nezměněné podobě stovky let.