Řekne-li se virtuální realita, představíme si hráče s nasazenou helmou, který kolem sebe mává rukama, na kterých má rukavice s dráty, možná má i boty s dráty a snaží se bojovat s příšerami nebo dělá nějaký sport, zkrátka je ponořen ve světě počítačové hry a neví, co se kolem něj děje v realitě. Virtuální svět je něco, kam se můžeme přenést a zažívat to, co v reálném životě nelze. V poslední době využívají různá muzea, hrady, zámky možností prezentovat na internetu své virtuální prohlídky. Můžete se virtuálně podívat do technického muzea, do Národního divadla, ale třeba taky do Dukovan.
Virtuální svět je ohromnou možností pro handicapované lidi, jejichž postižení jim např. nedovoluje cestovat. Virtuální prohlídky je tak mohou přenést do míst, kam se jinak dostat nemohou. Pokud je něco virtuální, znamená to, že to ve skutečnosti neexistuje, ale někdo to musel vytvořit. Trochu podobně funguje virtuální sídlo firmy. Poskytovatel virtuální sídlo Ostrava vám prodá možnost používat jeho adresu jako adresu vašeho sídla firmy. Vy se tam ve skutečnosti nebudete vyskytovat, ale budete tam mít poštovní schránku a jen jednou za čas se stavíte schránku vybrat, nebo si za poplatek necháte poštu přeposílat na jinou adresu, kterou si určíte.
Nebo vám poskytovatel adresy bude zásilky scanovat a posílat do mailu. A pokud budete někdy potřebovat reprezentativní prostor pro vaši obchodní schůzku? Žádný problém! Poskytovatel virtuálního sídla firmy má na oné adrese své vlastní prostory, které vám může na občasné jednání propůjčit. A vy budete bez nutnosti platit za nájem nějaké vlastní kanceláře, kterou byste využili jednou, dvakrát za rok. Vyzkoušeli jste si někdy virtuální realitu, například jízdu ve formuli, nebo jste se proměnili v Iron Mana? Že ne? Tak to si to někdy zajděte vyzkoušet, rozhodně to stojí za to.