Vyklidit byt je něco jiného, než vyklidit celý dům

Podnikání

Někteří lidé řeší po zemřelých rodinných příslušnících vyklízení bytů a sklepních prostor v bytovém domě. Bývá to obvykle obytná plocha dvou nebo třípokojového bytu, jejíž součástí je vybavení nábytek, koberci, svítidly a některými domácími spotřebiči. Ve standardních případech tu nenarážíte na žádné závažné problémy a během několika hodin je bytový prostor zcela prázdný. Napomáhají tomu i kuchyňské linky, které zůstávají na svém místě, stejně tak i plynové spotřebiče.

starý dům

Mnohem obtížnější situace mohou nastat v rodinných domech. Tam je totiž celá řada úskalí, která mohou překvapit i profesionály:

Domácí dílna – v té se mohou objevit i některá velmi těžká břemena, např. soustruh, tabulové nůžky, frézka, sloupová vrtačka, ohýbačky plechu, hoblovka, ruční lis atd. Někteří kutilové bývají velmi slušně vybaveni, kupříkladu bývalí zámečníci či truhláři.

vyklízení domu

Sklad materiálu – s kutilstvím také velmi často souvisí i skladování materiálu. Tito lidé mohou mít v domech umístěné dřevěné řezivo, ocelové plechy, tyčovinu, trubky a profily, a mimo jiné i různý stavební materiál. Žádným překvapením nemusí být i dvacet pytlů vápna, cementu, tmelů a lepidel pro pokládku dlažby či sádrokartonu.

Zahrada – v domech také bývají sklepy, kůlny a dřevníky a tam může být umístěno zahradnické nářadí, některé stroje a zařízení a také zemina, písek, mulčovací kůra a další podobné materiály.

Půda – ne každý dům má podkroví upravené jako obytné, cena vyklizení domu se může navýšit i o překvapení, které se objeví na staré půdě. Tam může být uložena hromada harampádí počínaje starými lyžemi a konče plnou skříní časopisů, rozbitých hraček, sportovních potřeb, oblečení, kuchyňského nádobí a mnoha dalších předmětů.

Palivové dřevo – někdy je nutné vyklidit prostor dřevníku, v němž se nachází sklad palivového dřeva. Tím se rovněž celá akce protáhne a samozřejmě také prodraží.